Cort SJB5F

Som velmi spokojný.

Materiál krku
mahagón
Počet strún

Elektroakustická basgitara Séria Cort SJB ponúka elektroakustické basgitary založené na osvedčenom koncepte Super Jumbo. Tieto nástroje boli vyvinuté v spolupráci s mnohými hráčmi, výsledkom čoho sú basy s vynikajúcim remeselným spracovaním, výnimočnými materiálmi a komponentmi, vyváženým a bohatým zvukom a celkovo nadpriemernou kvalitou. Neexistuje dôvod myslieť si, že vás Cort SJB niekedy sklamú. Predná strana tohto nástroja je vyrobená z masívneho smrekového dreva, zatiaľ čo luby a zadná strana sú z laminovaného mahagónu. Krk je tiež mahagónový. Basgitara má výrez pre ľahší prístup do vyšších polôh. Hmatník je vyrobený z ovangkolu a je osadený 22 pražcami. Telo má čierne lemovanie, polohy hmatníka sú označené bielymi bodkami a okolo ozvučného otvoru je čiernobiela rozeta. Povrchová úprava nástroja je matná. Struny sú osadené ladiacimi mechanikami Hipshot Ultralite s prevodovým pomerom 20:1 a ovangkolovým hmatníkom, ktorý je tvarovaný tak, aby čo najlepšie prenášal vibrácie strún na telo. O spoľahlivý a kvalitný zvuk sa stará piezo snímač Fishman Sonicore a predzosilňovač Fishman Presys II s ovládaním hlasitosti, dvojpásmovým ekvalizérom, ladičkou a prepínačom Phase. Cort SJB-5F je nástroj, ktorý poskytuje všetko, čo od neho očakávate, a ešte viac. S touto gitarou získate dokonalý zvuk a špičkovú kvalitu bez toho, aby ste museli niekedy nechať svoju peňaženku vyčerpať.

Na sklade • 1 variantDoplnkové službyZdarma406 recenziíĎalšie informácie

1zákazník odporúča produkt
  • , zakúpené v Kytary.sk

Som velmi spokojný.

• , automaticky preložené z Arukereso.hu
    • Bohužiaľ, obchody nemajú takéto basy na sklade pre ešte menší dopyt v našej malej krajine. To nám veľmi sťažuje nákup, pretože ich nemôžeme vyskúšať, pokiaľ si ich neobjednáme.
    • Tak som si ho v strachu objednal, silne váhajúc medzi Fenderom CB100 a týmto nástrojom. Vnútorný boj nakoniec rozhodla vrchná doska z masívneho dreva.
    • Balík prišiel do miestneho obchodu s nástrojmi za 2 dni.
    • Na veľké prekvapenie a radosť lutnistu a moju, nástroj prišiel s mäkkým puzdrom, o ktorom sme sa nikde nedočítali. To bol pre Corta prvý bod +.
    • Spracovanie a použitie materiálov je veľmi pekné a precízne, napriek tomu, že ide o pomerne jednoduchý nástroj! Ďalšie +.
    • Aj bez zosilňovača funguje dobre s inými gitarami, má veľmi pekný plný zvuk. Bez neho som ho používal pomerne málo (nie preto som si ho kúpil).
    • Musel som upraviť dlhý krk, pretože pražce okolo oktávy vibrovali, ale podarilo sa mi to opraviť za 5 minút.
    • Neviem, či je to jav špecifický pre akustické basgitary, ale so zabudovanou elektronikou Fishman sa ladí trochu ťažšie. Rovnakú elektroniku mám aj na iných gitarách a ide to hladko.

Odkedy ju mám, nemôžem ju odložiť. Okamžite som sa zamiloval do čistého hlbokého tónu! Stojí za to!